Razem 0,00 zł

+Koszt dostawy od -

Powrót

Socjologia ogólna

Więzi społeczne, sieci społeczne

Opinie czytelników: (0) Dodaj ocenę

Autorzy analiz podjętych w tomie koncentrują się na zagadnieniach uwikłania współczesnego człowieka w różne całości społeczne., ale także wskazują z jednej strony na ich niedostatek, ograniczone w nich uczestnictwo, z drugiej na podejmowane indywidualnie, w grupach i w społeczeństwie działania dla ograniczania skali i skutków dezintegrujących procesów i przejawów wykluczenia społecznego. Proponowane ujęcie ma zatem walory poznawcze i aplikacyjne.
Treścią artykułów składających się na tom są opisy, analizy i wyjaśnianie różnych aspektów wybranych współczesnych problemów społecznych ich przyczyn i skutków wynikających z braku zakorzenienia jednostek w sieciach relacji społecznych. Przedmiotem rozważań autorów są problemy: samotności, dezorganizacji życia rodzinnego, w tym samotnego dzieciństwa, bezradności opiekuńczo-wychowawczej, także dezorganizacji środowisk w sytuacji klęski żywiołowej i tradycyjnych środowisk robotniczych, a nadto problemy migracji, przestępczości nieletnich, pozostawania młodzieży poza rynkiem pracy. Refleksja dotyczy także instytucjonalnych działań na rzecz ograniczania obszarów ekskluzji społecznej we współczesnym społeczeństwie.

Rok wydania: 2014 Wydawnictwo: Wydawnictwo Uniwersytetu Łódzkiego Stan: NowaRodzaj okładki: Inna Wymiar: 17x24cm Ilość stron: 192 Waga: 0.5 kg EAN: 9788379694839

Produkt niedostępny
Powiadom mnie o dostępności tego produktu

Opinie