Razem 0,00 zł

+Koszt dostawy od -

Powrót

Książki dla dzieci i młodzieży

  • -5%

Wielkie poruszenie na małej scenie + 2 CD

Opinie czytelników: (0) Dodaj ocenę

Publikacja autorstwa Anny Bomby to zbiór scenariuszy przedstawień przedszkolnych na różne okazje. Inscenizacje tu zawarte pozwolą przekazać przedszkolakom takie wartości, jak życzliwość i sympatia w stosunku do kolegów, miłość i przywiązanie do bliskich, szacunek do przyrody. Dzięki prostym tekstom dzieci dowiedzą się, jak wspólnie celebrować święta, jak dbać o więzi rodzinne i koleżeńskie, poznają także cechy pór roku i wiele ciekawostek ze świata przyrody.
W skład publikacji wchodzą:
- książka z 12 scenariuszami przedstawień i uroczystości oraz zapisem nutowym piosenek;
- 2 płyty CD z 24 piosenkami i podkładami muzycznymi do nich.
W książce zamieszczono scenariusze publikowane w miesięczniku Bliżej Przedszkola w latach 20172020 (większość z nich po modyfikacjach) oraz całkiem nowe propozycje powstałe na potrzeby publikacji. Teksty te mogą być doskonałą inspiracją do przedstawień w ciągu całego roku (przed)szkolnego. Zostały tak zaplanowane, aby nauczyciel mógł z nich skorzystać podczas różnych okazji towarzyszących dzieciom w przedszkolu (m.in. pasowanie na przedszkolaka, powitanie każdej z pór roku, Boże Narodzenie, Wielkanoc, Dzień Rodziny, pożegnanie starszaków itd.). Każdy scenariusz zawiera też propozycje strojów, dekoracji i rekwizytów, co ułatwi nauczycielom planowanie i organizację całego występu.
Propozycje przedstawień zostały opracowane w taki sposób, by można je było wykorzystać w każdej grupie wiekowej po odpowiednich modyfikacjach ze strony reżysera (np. rozdzielenie ról na większą liczbę aktorów), scenariusze z powodzeniem mogą być wykorzystywane także w młodszych grupach.
Dodatkowym atutem publikacji są towarzyszące jej płyty, na których znajdują się wszystkie utwory pojawiające się w scenariuszach (oraz podkłady do nich). Niektóre piosenki ukazały się już wcześniej na płytach dołączanych do miesięcznika "Bliżej Przedszkola", a pozostałe skomponowano i nagrano specjalnie na potrzeby publikacji. Utwory te mają uniwersalne treści, można je zatem wykorzystać nie tylko podczas inscenizacji, lecz także w trakcie realizacji zajęć tematycznych czy zabaw muzyczno-ruchowych.

Rok wydania: 2021 Wydawnictwo: Centrum Edukacyjne Bliżej Przedszkola Stan: NowaRodzaj okładki: Inna Wymiar: 0x0cm Waga: 0.5 kg EAN: 9788365915900

27,55 zł 29,00 zł
+ -

Opinie