Razem 0,00 zł

+Koszt dostawy od -

Powrót

Pozostałe

  • -68%

Życiorysy naszych najlepszych poetów 16-go stulecia, 1899 r.

Opinie czytelników: (0) Dodaj ocenę

Złoty wiek — cóż to za czasy szczęśliwe? Czy złoto wtedy u nas znajdowano? Nie! ziemia była bogata i żyzna, jako i dzisiaj; dużo zboża zbierano, wypasano mleczne krowy i wełniste owce, chowano piękne konie, — ale przecie nie dlatego wiek się złotym nazywał. Złoty — znaczyło bogaty w ludzi mądrych, a piszących śliczne książki, które do dziś dnia wszyscy czytają, choć ci, co je ułożyli, dawno już w ziemi spoczęli. Było to bowiem lat temu trzysta; trzy setki lat, czyli trzy wieki dzielą nas od tych czasów. Że jednak ludzie zawsze liczą lata od narodzenia Chrystusa Pana, więc i my musimy je w ten sposób oznaczyć. Teraz jest rok 1899 od narodzenia Chrystusa, to znaczy 18 setek lat czyli wieków już zbiegło, a nawet kończy się dziewiętnasty. Żyjemy więc w dziewiętnastym wieku od narodzenia Chrystusa; a że trzy wieki dzielą nas od złotego wieku piśmiennictwa polskiego, więc złoty wiek był to wiek szesnasty.

Rok wydania: 1899 Wydawnictwo: Centneszwer G. Stan: UżywanaRodzaj okładki: Twarda Wymiar: 13.5x18.5cm Waga: 0.15 kg TIN: T00011499

Uwagi: Oprawa jest nieco wytarta, brzegi stron zakurzone. Blok jest spójny, druk zachowany w dobrym stanie. Książka zawiera oznaczenia biblioteczne.

19,28 zł 60,00 zł

Opinie