Razem 0,00 zł

+Koszt dostawy od -

Powrót

Pozostałe

Węgry Początki państw

Opinie czytelników: (0) Dodaj ocenę

Przodkowie dzisiejszych Węgrów przywędrowali z dalekiej Azji do Europy Środkowej pod koniec IX wieku. Oddziały węgierskie budziły grozę w całej Europie Zachodniej, gdzie wznoszono modły od powietrza, głodu, ognia i wojny oraz... strzał Węgrów uchroń nas Panie. Dopiero w drugiej połowie X stulecia plemiona węgierskie przeszły na osiadły tryb życia i stworzyły w Kotlinie Naddunajskiej silne państwo.
Książka jest opowieścią o dziejach panującej na Węgrzech dynastii Arpadów do schyłku XII wieku. Opisuje zarówno budowę potęgi Węgier w dobie św. Stefana i św. Władysława, jak i bratobójcze walki o tron w XIXII wieku. Czytelnik dowie się także, kim był bękart Borys i jaką odegrał rolę w historii Węgier. Osobnego omówienia doczekały się żony i córki Arpadów, zwłaszcza Niemka Gizela i Węgierka Piroska (Irena), która została cesarzową bizantyńską.

Rok wydania: 2015 Wydawnictwo: Poznańskie Stan: UżywanaRodzaj okładki: Miękka ze skrzydełkami Wymiar: 15x20cm Ilość stron: 379 Waga: 0.5 kg EAN: 9788379763351 TIN: T02556098

Uwagi:

Obwoluta/Oprawa: porysowana, wytarta
Brzegi stron: zakurzone
Rogi: zagięte

Opinie