Razem 0,00 zł

+Koszt dostawy od -

Powrót

Psychologia ogólna

Uzależniony mózg. Jak wyjść z nałogu...

Opinie czytelników: (0) Dodaj ocenę

roga do wyjścia z uzależnienia nie jest prosta. Używki poprawiają samopoczucie, pomagają się odprężyć, funkcjonować w sytuacjach społecznych, uciec od trudności. Często jednak okazjonalne sięganie po alkohol czy narkotyk stopniowo prowadzi do niekontrolowanego przymusu ich używania do uzależnienia. Nadzieja na poprawę nastroju stanowi ogromną przeszkodę w radzeniu sobie z nałogiem nawet wówczas, gdy już wiesz, że rujnuje on życie twoje i twoich bliskich. Twój uzależniony mózg kusi, nakłania, przekonuje: To ukoi ból, Gdy się napijesz, poczujesz się lepiej, Jeśli tylko zechcesz, możesz nad tym zapanować, To już ostatni raz. Ulegasz więc. Nie po raz pierwszy. Właśnie dlatego potrzebujesz konkretnych narzędzi i umiejętności, które pozwolą ci wytrwać w trzeźwości, nawet gdy sytuacja, inni ludzie czy nastrój będą cię popychały na powrót w stronę używek.

W niniejszym poradniku znajdziesz zestaw technik, których skuteczność potwierdziły badania naukowe, a które wywodzą się z trzech osobnych, choć uzupełniających się modeli: dialogu motywującego, terapii poznawczo-behawioralnej i uważności. Pomogą ci one podjąć trwałą decyzję o zmianie stylu życia, podtrzymać motywację, która w naturalny sposób ulega wahaniom, a także rozpoznać i zmienić uzależniające myślenie, które zwiększa podatność na nawrót uzależnienia. Przy podejmowaniu codziennych decyzji twoje myślenie będzie nastawione na proces zdrowienia, dzięki czemu wytrwasz w abstynencji. Poradzisz sobie z przytłaczającymi myślami, frustracją, słabościami, brakiem wiary w siebie, gniewem, lękiem. Zaczniesz czerpać przyjemność z codziennych, zwyczajnych pozytywnych doświadczeń, a co najważniejsze przejmiesz kontrolę nad własnym życiem.

Wszystkie techniki zostały zilustrowane opisami przypadków i ćwiczeniami, dzięki którym:
- zmienisz destrukcyjne nawyki i zwiększysz samokontrolę,
- przestaniesz działać impulsywnie i polegać na automatycznych odruchach,
- poradzisz sobie z trudnymi emocjami i bolesnymi myślami,
- zaakceptujesz swoje doznania takimi, jakie są, bez ich osądzania,
- będziesz działać w teraźniejszości zamiast rozpamiętywać przeszłość bądź zamartwiać się o przyszłość,
- wzmocnisz pewność siebie i poczucie własnej wartości,
- wykształcisz w sobie trwałą motywację do zmiany,
- naprawisz relacje z bliskimi.
Rozpocznij nowe, satysfakcjonujące życie, na jakie zasługujesz!

Rok wydania: 2020 Wydawnictwo: GWP Stan: NowaRodzaj okładki: Inna Wymiar: 21x26cm Ilość stron: 248 Waga: 0.5 kg EAN: 9788374898720

Opinie