Razem 0,00 zł

+Koszt dostawy od -

Powrót

Historia prawa

Ustawa o broni i amunicji. Komentarz

Opinie czytelników: (0) Dodaj ocenę

Komentarz kompleksowo omawia praktyczne aspekty prawa do posiadania broni i amunicji wskazane nie tylko w samej ustawie o broni i amunicji, lecz także w aktach wykonawczych do tej ustawy.
W opracowaniu zawarto odpowiedzi na pytania dotyczące m.in. zasad i warunków: wydawania i cofania pozwoleń na broń, rejestracji broni, dysponowania bronią i amunicją, przewozu broni i amunicji przez terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, przywozu z zagranicy i wywozu zza granicę broni i amunicji posiadania broni i amunicji przez cudzoziemców.
W książce wyjaśniono, na jakich zasadach mogą funkcjonować strzelnice oraz jak kształtuje się odpowiedzialność karna za przestępstwa i wykroczenia uregulowane w ustawie o broni i amunicji.
Opracowanie zawiera również wzory formularzy i zaświadczeń, wymaganych do pozyskania i zgodnego z prawem posiadania broni oraz amunicji, a także wskazanie wysokości naliczanych z tego tytułu opłat administracyjnych.
Komentarz uwzględnia liczne orzecznictwo sądów administracyjnych istotne z punktu widzenia reglamentacji dostępu do broni i amunicji, a także przepisy wewnętrzne Policji oraz przepisy prawa międzynarodowego, które odnoszą się do tego zagadnienia.
Z recenzji książki: Opracowanie w zakresie praktycznym cechuje przede wszystkim odwoływanie się do niezwykle bogatego orzecznictwa sądów administracyjnych, rozstrzygających w wielu przypadkach wątpliwości powstające na gruncie stosowania przepisów ustawy o broni i amunicji. Komentarz może być przydatny dla wielu różnych grup osób, w tym m.in. posiadaczy i kolekcjonerów broni, teoretyków prawa, sędziów sądów administracyjnych i sądów powszechnych, policjantów, () psychologów opiniujących kandydatów na posiadaczy broni palnej czy wójtów burmistrzów lub prezydentów miast kontrolujących prawidłowość umiejscawiania strzelnic.
Dr hab. Piotr Góralski

Rok wydania: 2021 Wydawnictwo: Wolters Kluwer Stan: NowaRodzaj okładki: Inna Wymiar: 14x21cm Waga: 0.5 kg EAN: 9788382460629

Opinie