Razem 0,00 zł

+Koszt dostawy od -

Powrót

Pozostałe

Umowy o eksploatacje utworów w prawie polskim

Opinie czytelników: (0) Dodaj ocenę

Na rynku wydawniczym wśród pozycji z zakresu prawa autorskiego brak było dotychczas kompleksowego opracowania poświęconego wyłącznie umowom.
Tymczasem podstawowe problemy konstrukcyjne obrotu majątkowymi prawami autorskimi, mimo upływu ponad 15 lat od wejścia w życie ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, ciągle budzą kontrowersje i wywołują rozbieżności w orzecznictwie.

Prezentowana publikacja została podzielona na dwie części. W pierwszej z nich poddano analizie ograniczenia swobody umów w prawie autorskim oraz zakres zastosowania przepisów kodeksu cywilnego o zobowiązaniach do umów prawnoautorskich. W drugiej części przedstawiono umowy o eksploatację utworów najczęściej występujące w obrocie prawnym, koncentrując się na wykształconych w praktyce modelach tych umów. W pracy omówiono również najważniejsze zagadnienia zbiorowego zarządu, uwzględniając zasady powierzania praw w zarząd oraz podstawy reprezentowania przez organizacje zbiorowego zarządu określonego repertuaru. Ze względu na ogromne znaczenie obrotu międzynarodowego w prawie autorskim w książce znalazł się także rozdział poświęcony określeniu prawa właściwego dla stosunków kontraktowych z zakresu prawa autorskiego.
 

Rok wydania: 2010 Wydawnictwo: Oficyna Wolters Kluwer Stan: UżywanaRodzaj okładki: Twarda z obwolutą Wymiar: 12x17cm Ilość stron: 369 Waga: 0.5 kg EAN: 9788326404757 TIN: T01297994

Uwagi:

Obwolutaa lekko wytarta, porysowana, Brzegi stron zakurzone, pożółkłe

Opinie