Razem 0,00 zł

+Koszt dostawy od -

Powrót

Polska

Udany weekend - Budapeszt Wyd. I

Opinie czytelników: (0) Dodaj ocenę

Ruszajcie w świat z przewodnikami Michelina!
Natura szczodrze obdarzyła to miejsce, dając mu wielką rzekę, obfitość wód termalnych, żyzne równinne ziemie na lewym brzegu i malownicze wzgórza na prawym. Od początku ludzie czerpali z tych bogactw: Rzymianie wznieśli obóz wojskowy i miasto na równinie, Węgrzy średniowieczną Budę na wysokim wzgórzu, Turcy zostawili po sobie łaźnie, a Austriacy cytadelę na Górze Gellrta. Te wszystkie obiekty zgrały się ze sobą, tworząc barwny i zaskakujący różnorodnością kulturowy krajobraz. Budapeszt już dwukrotnie trafił na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego i Przyrodniczego UNESCO, na którą wpisano śródmiejską część obu nabrzeży Dunaju z górami Zamkową i Gellrta, a także aleję Andrssyego i plac Bohaterów. Jednak miasto posiada jeszcze wiele innych fascynujących miejsc, jak choćby wyspę św. Małgorzaty, jaskinie stalaktytowe na wzgórzach Budy czy ruiny rzymskiego Aquincum.

Zapraszamy w podróż po najwspanialszych miastach Europy. W czterech częściach przewodnika Udany Weekend znajdziecie niezbędne informacje o celu Waszej podróży:
informacje praktyczne przydatne przed podróżą i w jej trakcie
zaproszenie do podróży część zawierająca informacje geograficzno-historyczne i kulturowe
dzielnice i zabytki rozdział prezentujący interesujące miejsca i trasy zwiedzania miasta
okolice wybór ciekawych miejsc za miastem
A dodatkowo:
precyzyjne mapy
plan miasta na wewnętrznej stronie przedniej okładki
plany dzielnic
schemat komunikacji miejskiej na wewnętrznej stronie tylnej okładki

Rok wydania: 2015 Wydawnictwo: Bezdroża Stan: NowaRodzaj okładki: Inna Wymiar: 11x21cm Ilość stron: 144 Waga: 0.5 kg EAN: 9788328306936

Produkt niedostępny
Powiadom mnie o dostępności tego produktu

Opinie