Razem 0,00 zł

+Koszt dostawy od -

Powrót

Antyki - książki do 1950 r.

Tygodnik ilustrowany nr od 2 do 44, 1901 r.

Opinie czytelników: (0) Dodaj ocenę

Tygodnik z roku 1901r.

Brak numeru 1 i 14

Tygodnik Illustrowany – warszawskie ilustrowane czasopismo kulturalno-społeczne, wydawane w latach 1859–1939, założone przez Józefa Ungra. Pismo nie było związane z żadną opcją polityczną, publikowało wiele materiałów historycznych i utworów literackich, zamieszczało również reprodukcje dzieł plastycznych. 

Oprócz wydawania czasopisma, redakcja podejmowała szereg akcji wydawniczych. Składały się na nie dołączane do pisma dodatki powieściowe (głównie z literatury obcej), a także serie wydawnicze (m.in. 10-tomowy zbiór utworów Karola Szajnochy oraz zbiorowe wydanie utworów Kraszewskiego)

Redakcja organizowała również liczne akcje społeczne, m.in. zbiórki na pomoc dla rodzin pisarzy, a także na rozmaite inicjatywy narodowe (m.in. na budowę pomnika Adama Mickiewicza w Krakowie, utworzenie muzeum Mikołaja Kopernika w Rzymie i utworzenie stypendium jego imienia).

Pismo utrzymywało się z prenumeraty. W 1859 liczba prenumeratorów wynosiła 3000, natomiast pod koniec wieku zbliżyła się do 11 000. W okresie dwudziestolecia międzywojennego popularność pisma stopniowo malała, aż stało się ono niewyróżniającym się magazynem literackim.

Rok wydania: 1901 Wydawnictwo: Nakład Gebethnera i Wolfa Stan: UżywanaRodzaj okładki: Miękka Wymiar: 30x39cm Waga: 1.5 kg TIN: T01087729

Uwagi: Brzegi stron zakurzone, Oprawa wytarta, Strony pożółkłe, Oprawa zagięta, Rogi oprawy zagięte, Strony mocno zabrudzone i poplamione, Blok tygodników niespójny, Druk czytelny, Na stronach widoczne liczne naderwania, Fotografie wyblakłe, 

Opinie