Razem 0,00 zł

+Koszt dostawy od -

Powrót

Pozostałe

Trójca święta jako historia

Opinie czytelników: (0) Dodaj ocenę

 

Autor setek pozycji naukowych, wysokiej klasy teolog i filozof, w nowatorski, oryginalny i przekonujący sposób przedstawia tajemnice trynitarne. Swój Esej skonstruował tak, by zarówno dla czytelnika mniej zaznajomionego z rozważaniami teologicznymi, jaki i dla znawców tej dziedziny był on przyczynkiem do wejścia w tajemnicę Trójcy Świętej.
Jest to dzieło prezentujące chrześcijańską – Trójosobową wizję Boga. Ale choć jest właściwie o Bogu, mówi przede wszystkim o miłości. Według Autora, sedno tajemnicy Trójcy Świętej tkwi w tym, że Ojciec pojednał świat ze Sobą w Synu, poprzez moc Ducha jedności i wolności, jaką daje miłość. Opowiadanie wydarzeń paschalnych otwiera nas zatem na historię Trójcy jako wiekuistego wydarzenia miłości i jako na historię wiecznej miłości. Stronice tej książki powiedzą nam też wiele o człowieku: poprzez trynitarną interpretację w wydarzeniach paschalnych możemy dostrzec sens i nadzieję, które niesie w sobie historia.
Jej kontemplowanie może pomóc w refleksji nad istotą chrześcijaństwa.

Rok wydania: 2005 Wydawnictwo: Salwator Stan: UżywanaRodzaj okładki: Miękka Wymiar: 13.5x21cm Ilość stron: 306 Waga: 0.39 kg EAN: 9788360082171 TIN: T02293259

Uwagi:

Obwoluta/Oprawa: zakurzona,
Brzegi stron: zabrudzone
Produkt niedostępny
Powiadom mnie o dostępności tego produktu

Opinie