Powrót

Klasyka bajek i wierszy

To wszystko matematyka!

Opinie czytelników: (0) Dodaj ocenę

Pełna ciekawostek i lekko podanej wiedzy książka o potędze matematyki o tym, jak rządzi naszym światem, do czego się przydaje i jak działa.
Matematyka jest wszędzie. Przydaje się na zakupach i w banku, do budowania domów i dróg, tworzenia map i nawigowania, prognozowania pogody, programowania komputerów i komponowania muzyki. Nawet rośliny rosną zgodnie z prawami matematyki!
O wszystkim tym przeczytacie w tej pełnej informacji i ciekawostek książce. Dowiecie się z niej, jak liczono w dawnych czasach i w różnych zakątkach świata i do czego matematykę wykorzystuje się dziś. Przeczytacie o liczbie pi, nieskończoności, fraktalach i liczbach pierwszych. O logice, rachunku prawdopodobieństwa, tworzeniu statystyk i szyfrów. I o wielu innych tajnikach matematyki. A wszystko to w lekkiej, przystępnej formie w której krótkie, treściwe informacje przeplatane są od czasu do czasu zagadkami i zadaniami dla czytelnika.

Rok wydania: 2021 Wydawnictwo: Dwie Siostry Stan: NowaRodzaj okładki: Inna Wymiar: 0x0cm Ilość stron: 104 Waga: 0.5 kg EAN: 9788381501088

Produkt niedostępny
Powiadom mnie o dostępności tego produktu

Opinie