Razem 0,00 zł

+Koszt dostawy od -

Powrót

Medycyna ogólna

  • -5%

Terapia Manualna Holistyczna

Opinie czytelników: (0) Dodaj ocenę

Ukazał się Tom I książki Andrzeja Rakowskiego pt.Terapia Manualna Holistyczna. Tematyka obejmuje patogenezę, badanie oraz terapię chorób czynnościowych, w tym narządów wewnętrznych. Zaburzenia czynności to przyczyna ok. 80% wszystkich dolegliwości nękających człowieka. Medycyna ich nie rozpoznaje i nie zajmuje się nimi bo są niewidoczne w obiektywnych badaniach medycznych.  Książka wypełnia zatem lukę w procedurach postępowania diagnostycznego i leczniczego. Daje pogląd o wadze problemu w zakresie społecznym a także indywidualnym. W tym sensie podręcznik staje się unikalny; wprowadza do medycyny praktyczną wiedzę o ogólnoustrojowych skutkach dysfunkcji narządu ruchu.

Kolejną, unikalną cechą opracowania jest przedstawienie roli stresu - zespołu przyczyn najczęściej zaburzających czynności narządu ruchu. Stresu, istotnie wpływającego na biomechanikę oraz aktywność tkankową. Wyjaśnia jego fizyczne mechanizmy prowokujące objawy chorobowe.

Z tych powodów podręcznik jest źródłem niezbędnej wiedzy w zakresie nie całkowicie poznanym oraz akceptowanym w medycynie.  Z pewnością okaże się przydatny w pracy lekarza, właściwie każdej specjalności, fizjoterapeuty, psychoterapeuty a także innym specjalistom zajmującym się narządem ruchu. Może także okazać się pomocny chorym poszukującym drogi do rozwiązania swoich problemów zdrowotnych (patrz skorowidz objawów). Jest szerokim rozwinięciem tematyki poruszanej w poprzedniej książce Autora: ,,Kręgosłup w Stresie".

Rok wydania: 2021 Wydawnictwo: Centrum Terapii Manualnej Stan: NowaRodzaj okładki: Inna Wymiar: 0x0cm Waga: 0.5 kg EAN: 9788394542139

133,00 zł 140,00 zł
+ -

Opinie