Razem 0,00 zł

+Koszt dostawy od -

Powrót

Medycyna ogólna

  • -5%

Teoria poliwagalna w praktyce. Zestaw 50 ćwiczeń

Opinie czytelników: (0) Dodaj ocenę

Kolejna książka o praktycznym zastosowaniu teorii poliwagalnej
Uniwersalność teorii poliwagalnej i możliwość jej zastosowania w terapii lęku, traumy, depresji oraz zaburzeń ze spektrum autyzmu sprawiają, że cieszy się ona niesłabnącym zainteresowaniem psychologów, terapeutów i pedagogów. Deb Dana w spójny i klarowny sposób wyjaśnia zawiłości teorii Porgesa i przekłada ją na język praktyki terapeutycznej.
Wychodząc od wyjaśnienia roli i zasad funkcjonowania autonomicznego układu nerwowego, autorka pokazuje, jak dzięki prostym ćwiczeniom, łączącym tezy teorii poliwagalnej z osobistym doświadczeniem terapeuty, stworzyć podwaliny do pracy z klientem. Włączając w proces kolejne ćwiczenia stymulujące (na przykład ćwiczenia oddechowe, wykorzystywanie wyobraźni i zasobów somatycznych, prowadzenie dziennika, ruch czy kontakt ze sztuką), uczy, jak utrwalać proces zmiany.
Zaproponowane przez Deb Danę ćwiczenia pomogą klientowi zwrócić uwagę na pracę własnego autonomicznego układu nerwowego w czasie między sesjami, zainicjują zmiany szlaków autonomicznych i wzmocnią go w budowaniu bezpieczeństwa i satysfakcjonujących relacji z innymi.
Dzięki tej książce:
Zrozumiesz działanie autonomicznego układu nerwowego.
Poznasz sposoby wyjaśniania i zgłębiania hierarchii reakcji autonomicznej, neurorecepcji i koregulacji.
Otrzymasz zestaw ćwiczeń wspomagających i wzmacniających proces uczenia się między sesjami.
Książka Deb Dany dostarcza psychoterapeutom wszystkiego, czego potrzebują, by pomóc klientom nauczyć się panowania nad powodującymi rozregulowanie reakcjami układu nerwowego nastawionymi na przetrwanie. Klienci mogą się dowiedzieć, jak korzystać z wielu dokładnych i praktycznych rozwiązań, zarówno w gabinecie, jak i poza nim, by odważnie i kompetentnie reagować na wyzwania codziennego życia i skutecznie stawiać im czoła.
Linda Graham, MFT, autorka pracy Resilience: Powerful Practices for Bouncing Back from Disappointment, Difficulty, and Even Disaster
Zawartość tomu
I. AUTONOMICZNY UKŁAD NERWOWY: WZORCE I SZLAKI
Hierarchia autonomiczna
Neurocepcja
Koregulacja
II. PORUSZANIE SIĘ PO SZLAKACH AUTONOMICZNYCH: RAMA BASIC
Bycie bliżej własnego autonomicznego układu nerwowego
Angażowanie uwagi w odniesieniu do własnych stanów autonomicznych
Stwarzanie na nowo autonomicznego układu nerwowego
Integrowanie nowych rytmów autonomicznych
Cementowanie więzi
Deb Dana jest psychoterapeutką, wykładowczynią, koordynatorką Konsorcjum Traumatic Stress Research w Instytucie Rinseya oraz współtwórczynią cyklu treningowego Rhythm of Regulation. Jej wykłady na temat wykorzystania teorii poliwagalnej w terapii osób, które przeżyły traumę, cieszą się dużym zainteresowaniem na całym świecie.

Rok wydania: 2021 Wydawnictwo: Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego Stan: NowaRodzaj okładki: Inna Wymiar: 14x21cm Ilość stron: 304 Waga: 0.5 kg EAN: 9788323349976

51,30 zł 54,00 zł
+ -

Opinie