Razem 0,00 zł

+Koszt dostawy od -

Powrót

Film, kino

  • -5%

Telewizyjny dokument filmowy

Opinie czytelników: (0) Dodaj ocenę

Telewizyjny dokument filmowy, jak wprost wskazuje nazwa, to forma po pierwsze telewizyjna (a więc zrealizowana w lub dla telewizji), po drugie mająca walor dokumentu (w znaczeniu świadectwo prawdziwości jakiegoś faktu), po trzecie zaś została zarejestrowana na nośniku filmowym, który dziś jednak nie jest już taśmą filmową, a dyskiem optycznym, cyfrową płytą pamięci lub, w wydaniu uboższym, taśmą magnetyczną. To także, a może przede wszystkim, forma dziennikarska. Oczywiście przy założeniu, że dziennikarz nie wchodzi w obszar fiction, czyli nie opowiada bajek lub, co z kolei wyczerpuje znamiona zbrodni dziennikarskiej, nie wystawia faktom świadectwa fałszywego.
Telewizyjny dokument filmowy to, ujmując rzecz jeszcze inaczej, wszelkie (głównie dziennikarskie) formy realizowane poza telewizyjnym studiem (lub ich odpowiedniki realizowane wozem transmisyjnym), które jednak z telewizyjnego studia (nie wdając się w techniczne szczegóły) są emitowane.
- ze Wstępu

Rok wydania: 2019 Wydawnictwo: Wydawnictwo Naukowe Uniwersytetu Szczecińskiego Stan: NowaRodzaj okładki: Inna Wymiar: 21x26cm Ilość stron: 158 Waga: 0.5 kg EAN: 9788379722976

38,01 zł 40,01 zł
+ -

Opinie