Razem 0,00 zł

+Koszt dostawy od -

Powrót

Fizyka ogólna

Fizyka czasoprzestrzeni

Opinie czytelników: (0) Dodaj ocenę

Książka stanowi elementarne wprowadzenie do fizyki czasoprzestrzeni w języku szczególnej teorii względności (STW). Składa sie z trzech rozdziałow. Pierwszy prezentuje STW w języku geometrii. Opisano w nim definicje układu inercjalnego, synchronizację zegarów, wykresyczasoprzestrzenne, transformację Lorentza i klasyczne paradoksy. W drugim rozdziale opisano pęd i energię w ujęciu relatywistycznym za pomocą czterowektorów. Ostatni rozdział to wstęp do zakrzywienia czasoprzestrzeni. Połowę objętości książki stanowią liczne zadania, które stanowią bezcenne źródło dodatkowej wiedzy. Liczne rozwiązania i wyjaąnienia dają szansę początkującym na nabycie biegłości w materiale. Od strony matematycznej praca zawiera jedynie elementarne pojęcia z algebry, analizy i geometrii. Stąd może stanowią żródło wiedzy o STW dla uczniów liceów i kandydatów na studia z fizyki i astronomii.

Rok wydania: 1975 Wydawnictwo: Państwowe Wydawnictwa Naukowe Stan: UżywanaRodzaj okładki: Miękka Wymiar: 17x24cm Waga: 0.52 kg TIN: T00063827

Uwagi: Oprawa wytarta i lekko zabrudzona, strony pożółkłe, brzegi stron zabrudzone i zakurzone. Książka zawiera pieczątki i adnotacje pobiblioteczne.

Produkt niedostępny
Powiadom mnie o dostępności tego produktu

Opinie