Razem 0,00 zł

+Koszt dostawy od -

Powrót

Opracowania ogólne

  • -5%

Symbolika i wystrój świątyni chrześcijańskiej

Opinie czytelników: (0) Dodaj ocenę

Książka to swoisty przewodnik po współczesnej architekturze wnętrz sakralnych w świetle dokumentów Soboru Watykańskiego II i aktualnego prawa kościelnego. Autor w interesujący sposób przedstawia historię i wskazówki dotyczące architektury kościołów i miejsc celebracji.
W tematykę niniejszej publikacji wprowadza czytelnika Wprowadzenie ks. arcybiskupa Piero Mariniego, który przez wiele lat sprawował funkcję ceremoniarza podczas liturgii papieskich z udziałem bł. Jana Pawła II.
W ciągu wieków zmieniała się architektura kościołów. Wypracowywano odpowiednie wskazówki dla budowniczych, projektantów. najważniejsze jest jednak świadomość, że świątynia to niezwykła budowla z kilku powodów. W szczególny sposób jest poświęcona Panu Bogu. W świątyni mają miejsce obrzędy sakramentów świętych. W świątyni gromadzimy się podczas sprawowania Eucharystii. To miejsce szczególnego spotkania z Panem Bogiem. Z tych względów powinniśmy dbać o piękno naszych kościołów, o to by właściwe formy architektoniczne i wystrój pozwalały nam na właściwe przeżycie liturgii i celebrowanie Mszy św.
Książka ta może przyczynić się do wzbogacenia wiedzy i refleksji nad historią, architekturą, symboliką świątyni. Świątynia nie jest pomnikiem, świątyni uobecnia się podczas Mszy świętej najbliższe z możliwych, tu na ziemi, spotkanie z Jezusem Chrystusem, spotkanie w Najświętszym Sakramencie.

Rok wydania: 2011 Wydawnictwo: Wydawnictwo Duszpasterstwa Rolników Stan: NowaRodzaj okładki: Inna Wymiar: 14x21cm Ilość stron: 140 Waga: 0.5 kg EAN: 9788374012744

28,50 zł 30,00 zł
+ -

Opinie