Razem 0,00 zł

+Koszt dostawy od -

Powrót

Film, kino

  • -5%

Syberiada Polska booklet

Opinie czytelników: (0) Dodaj ocenę

Wydane w wersji z książeczką zawierającą informacje o filmie.
Jedna z największych produkcji ostatnich lat, która z epickim rozmachem opowiada przejmującą historię Polaków deportowanych w latach 40. na Syberię. Pierwszy europejski film fabularny zrealizowany w majestatycznych i surowych syberyjskich warunkach.
Dramatyczne losy Jana Doliny (Adam Woronowicz), jego żony (Urszula Grabowska) i dzieci, którzy - po wkroczeniu Armii Czerwonej na ziemie polskie - zostają wywiezieni na Syberię, gdzie muszą stawić czoło NKWD, nieludzkim warunkom sowieckiego łagru i bezlitosnej naturze. Ich jedyną bronią są miłość, odwaga i nadzieja
Syberiada polska" to powrót Janusza Zaorskiego do kina historycznego, które przyniosło mu największe sukcesy międzynarodowe (Srebrny Niedźwiedź MFF w Berlinie za Matkę Królów, Grand Prix MFF w Locarno za Jezioro Bodeńskie).
W obsadzie spotkali się znakomici aktorzy kilku generacji. Między innymi: Adam Woronowicz (Popiełuszko. Wolność jest w nas), Jan Peszek (Pożegnanie jesieni), Sonia Bohosiewicz (Obława), Urszula Grabowska (Joanna) oraz Natalia Rybicka (Chrzest). Wspierają ich aktorzy ukraińscy - między innymi znany z produkcji Petera Weira Niepokonani Igor Gniezdilow, a także Andrii Zhurba i Valeria Guliaewa.
Autorem imponujących dekoracji jest wybitny scenograf Janusz Sosnowski (Przesłuchanie), który w skali 1:1 zrekonstruował syberyjski obóz Kalucze. Muzykę skomponował Krzesimir Dębski (Ogniem i mieczem).

Rok wydania: 2013 Wydawnictwo: Kino Świat Stan: NowaRodzaj okładki: Inna Wymiar: 21x26cm Waga: 0.5 kg EAN: 9788377696705

9,49 zł 9,99 zł
+ -

Opinie