Razem 0,00 zł

+Koszt dostawy od -

Powrót

Pozostałe

Święto wiary O teologii mszy świętej

Opinie czytelników: (0) Dodaj ocenę

W obliczu politycznych i społecznych kryzysów współczesności oraz moralnego wyzwania rozważanie problemów liturgii i modlitwy może się wydawać drugorzędne. Pytań o to, czy miary moralne zostaną rozpoznane i czy zostaną obudzone duchowe siły, które są niezbędne do przetrwania kryzysu, nie da się jednak oddzielić od kwestii liturgii.

Ludzka godność zabezpieczona jest tylko wówczas, gdy człowiek, każdy człowiek, staje przed obliczem Boga i słyszy Jego wezwanie. Z tego właśnie powodu troska o właściwą postać liturgii nie istnieje obok troski o człowieka, lecz jest jej ośrodkiem.

Chrześcijaństwo zaczyna stawać się dla nas nudne? Przestaliśmy rozumieć znaczenie jego symboli, zatraciliśmy znacznie obrazu życia liturgicznego?
Kiedy się w nie wgłębimy, może się okazać, że to, czego szukamy, czasem nawet w innych religiach, jest na wyciągnięcie ręki. Benedykt XVI podjął problemy liturgii i modlitwy, które są nieodłącznym elementem troski o człowieka w ogóle. Jest to pozycja cenna dla tych, którzy chcą w swoim życiu odkryć na nowo piękno naszej wiary i pogłębić jej sens.

Rok wydania: 2021 Wydawnictwo: Salwator Stan: UżywanaRodzaj okładki: Miękka ze skrzydełkami Wymiar: 14x21cm Ilość stron: 198 Waga: 0.5 kg EAN: 9788375808346 TIN: T02510294

Uwagi:

Obwoluta/Oprawa: porysowana
Brzegi stron: zakurzone

Opinie