Razem 0,00 zł

+Koszt dostawy od -

Powrót

Religie - opracowania ogólne

Strzeżony przez Pana. Wędrówka Tobiasza

Opinie czytelników: (0) Dodaj ocenę

Opowieść o dorastaniu do zaufania
Niezależnie od etapu życia stajemy czasami w obliczu sytuacji, które są ponad nasze siły. Ciągle dojrzewamy dorastamy do tworzenia autentycznych relacji międzyludzkich, przezwyciężamy różne lęki. W tym wszystkim wciąż uczymy się ufać Bogu i dostrzegać pomoc, której nam udziela. Opowieść o Tobiaszach ojcu i synu jest historią, która mogłaby przydarzyć się każdemu.
Biblijna Księga Tobiasza porusza dwa niezwykle ważne tematy: doświadczanie niezasłużonego cierpienia oraz proces osiągania dojrzałości. Oto Tobiasz-ojciec, który zawsze skrupulatnie przestrzegał prawa i był człowiekiem sprawiedliwym, zostaje dotknięty ślepotą. Z trudem znosi swoje położenie, całkowicie zdany na opiekę żony Anny. Sytuacja zmusza go do wysłania w niebezpieczną podróż swojego jedynego dziecka. Tobiasz-syn podczas tej wędrówki nabiera doświadczenia i odwagi, dzięki którym stawia czoła demonowi trapiącemu jego przyszłą żonę Sarę.
Stanisław Biel SJ rekolekcjonista i kierownik duchowy, udziela Ćwiczeń duchowych w Częstochowie, wcześniej pełnił funkcję dyrektora Domu Rekolekcyjnego w Zakopanem. Autor książek i artykułów z dziedziny duchowości.

Rok wydania: 2021 Wydawnictwo: WAM Stan: NowaRodzaj okładki: Inna Wymiar: 14x21cm Ilość stron: 240 Waga: 0.5 kg EAN: 9788327719256

Opinie