Razem 0,00 zł

+Koszt dostawy od -

Powrót

Politologia, stos. międzynarodowe

  • -5%

Stosunki międzynarodowe T.1 Antologia tekstów...

Opinie czytelników: (0) Dodaj ocenę

Antologia tekstów źródłowych pochodzących z kluczowych dla stosunków międzynarodowych publikacji, które kształtowały tę dyscyplinę nauki do 1989 roku, w większości po raz pierwszy przetłumaczonych na język polski. Zbiór otwiera tekst Edwarda H. Carra z 1939 roku dotyczący porażki liberalnego ładu w dwudziestoleciu międzywojennym, a kończy praca z 1988 roku autorstwa Roberta D. Putnama wyjaśniająca logikę gier dwupoziomowych. Układ chronologiczny pozwala śledzić rozwój nauki w dziedzinie stosunków międzynarodowych.
Doboru tekstów dokonano na podstawie szerokich konsultacji w środowisku badaczy stosunków międzynarodowych z całej Polski, którzy zostali również zaproszeni do współpracy jako tłumacze, co zapewniło wysoką jakość przekładów często skomplikowanych tekstów.
W efekcie współpracy wielu osób powstała wyjątkowa publikacja dydaktyczno-naukowa, umożliwiająca nie tylko lekturę i interpretację najważniejszych tekstów dotyczących stosunków międzynarodowych, lecz także dyskusję na ich temat, zarówno podczas zajęć ze studentami, jak i w toku pracy naukowej. To elementarz niezbędny w poznaniu początków, historii, tożsamosci i kierunków rozwoju tej dyscypliny.

Rok wydania: 2018 Wydawnictwo: Wydawnictwa Uniwersytetu Warszawskiego Stan: NowaRodzaj okładki: Inna Wymiar: 14x21cm Ilość stron: 512 Waga: 0.5 kg EAN: 9788323535560

62,70 zł 66,00 zł
+ -

Opinie