Razem 0,00 zł

+Koszt dostawy od -

Powrót

Religie - opracowania ogólne

Spotykając zło O istocie zła i sposobach

Opinie czytelników: (0) Dodaj ocenę

Ojciec Anselm Grn wychodzi od ukazania istoty zła z punktu widzenia teologii, filozofii i psychologii, a następnie opierając się na przykładach biblijnych analizuje mechanizmy jego działania. Na tym tle wskazuje postawy, jakie możemy w naszym konkretnym życiu przyjąć wobec zła, które nas dotyka z zewnątrz, a także zła, którego sprawcami jesteśmy my sami. Jeżeli chodzi o konfrontację ze złem, tradycja chrześcijańska jest dla nas wielką skarbnicą mądrości. Czerpiąc z niej, również dziś możemy się uczyć, co należy, robić, aby ani nie ignorować zła i go nie bagatelizować, ani się na nim nie skupiać, ani też go nie usprawiedliwiać i gloryfikować, lecz by je przezwyciężać w duchu zaufania, wolności i miłości (A. Grn).
Autor jest świadomy tego, że zła nie da się całkowicie wykorzenić z otaczającego nas świata, jednak możemy dużo zrobić, by je ograniczyć. Kierowanie się miłością, umiejętność przebaczania, pokora, nieuleganie pokusom, przestrzeganie przykazań, modlitwa, sakrament pokuty, praca nad sobą, zdolność rozeznania zła to wszystko daje nam nad nim przewagę.

Rok wydania: 2015 Wydawnictwo: KŚ. Wojciecha Stan: UżywanaRodzaj okładki: Miękka ze skrzydełkami Wymiar: 13.5x20cm Ilość stron: 184 Waga: 0.5 kg EAN: 9788375166897 TIN: T02504241

Uwagi:

Obwoluta/Oprawa: wytarta, zabrudzona, porysowana
Brzegi stron: zakurzone, zabrudzone
Produkt niedostępny
Powiadom mnie o dostępności tego produktu

Opinie