Razem 0,00 zł

+Koszt dostawy od -

Powrót

Słowniki języka polskiego

Słownik etymologiczny języka polskieg, 1927r.

Opinie czytelników: (0) Dodaj ocenę

Aleksander Brückner to polski profesor, filolog i slawista, historyk literatury i kultury polskiej. W 1881 powołano Brücknera na katedrę slawistyki w Berlinie jako następcę profesora Jagicia. Na berlińskim uniwersytecie wykładał aż do 1924 roku. W 1889/1890 Brückner odnalazł w Bibliotece Petersburskiej Kazania świętokrzyskie, które opracował i opublikował. Oprócz tego Brückner pod koniec XIX wieku opracował spuściznę literacką po barokowym poecie Wacławie Potockim. Po I wojnie światowej w 1924 roku władze uniwersytetu przeniosły profesora Brücknera na emeryturę. W 1933 otrzymał od społeczeństwa polskiego złoty medal zasługi. Był członkiem Akademii Umiejętności, Akademii Nauk w Petersburgu Towarzystwa Naukowego we Lwowie. W 1929 roku Uniwersytet Warszawski przyznał mu tytuł doktora honoris causa. W 1935 został odznaczony Złotym Wawrzynem Akademickim Polskiej Akademii Literatury. Z inicjatywy prof. UJ Tadeusza Ulewicza, umieszczono w Krypcie Zasłużonych Na Skałce tablicę upamiętniającą tego wybitnego historyka literatury i językoznawcę.

Rok wydania: 1927 Wydawnictwo: Krakowska Spółka Wydawnicza Stan: UżywanaRodzaj okładki: Twarda Wymiar: 17x24cm Ilość stron: 805 Waga: 0.5 kg TIN: T01045340

Uwagi: Brzegi stron zakurzone, Oprawa mocno wytarta, zabrudzona.Rogi oprawy trochę zagięte, Strony trochę pożółkłe, lekko zabrudzone.

Produkt niedostępny
Powiadom mnie o dostępności tego produktu

Opinie