Razem 0,00 zł

+Koszt dostawy od -

Powrót

Historia prawa

Slim VAT 2021

Opinie czytelników: (0) Dodaj ocenę

Z początkiem 2021 r. weszły w życie zmiany w ustawie o VAT wprowadzone w ramach tzw. pakietu SLIM VAT (skrót z ang. od simple, local and modern VAT, czyli prosty, lokalny i nowoczesny podatek od towarów i usług). Z założenia zmiany miały uprościć rozliczenie VAT. Nie zawsze się to ustawodawcy udało, co będzie powodowało wiele wątpliwości interpretacyjnych. Od 2021 r. zmianie uległy:
- zasady rozliczenia faktur korygujących, chyba że podatnik zawrze porozumienie z kontrahentem
- limity dla prezentów o małej wartości
- terminy odliczania VAT naliczonego
- warunki stosowania split payment
- zasady korzystania z rachunku VAT
- zasady rozliczania zaliczek eksportowych.
Podatnik uzyskał możliwość posługiwania się wspólnym kursem walut dla PIT, CIT, VAT, a mały podatnik świadczący usługi budowlane nie straci prawa do korzystania z rozliczeń kwartalnych ze względu na wielkość obrotu.
Od 2022 r. zmienia się zasady dokumentowania sprzedaży TAX FREE, ale jeszcze w 2021 r. (od 1 lipca) podatnicy muszą założyć konto na PUESC i do końca roku wymienić posiadane kasy na kasy online.
Wszystkie te zmiany są szczegółowo opisane i skomentowane przez autora. Czytelnik otrzyma również ujednolicony tekst ustawy o VAT z zaznaczonymi zmianami od 1 stycznia 2021 r.
Atuty publikacji:
- kompleksowość komentarz plus ujednolicony tekst ustawy
- praktyczność liczne przykłady, wzór porozumienia, tabele

Rok wydania: 2021 Wydawnictwo: Infor Stan: NowaRodzaj okładki: Inna Wymiar: 0x0cm Ilość stron: 184 Waga: 0.5 kg EAN: 9788381379069

Opinie