Razem 0,00 zł

+Koszt dostawy od -

Powrót

Przygodowe

Sławni żeglarze,komplet 19 książek

Opinie czytelników: (0) Dodaj ocenę

Po raz pierwszy w serii „Sławni Żeglarze” Wydawnictwo Morskie prezentuje relację żeglarską Jugosłowianina. 

Joža Horvat, pisarz, myśliwy, miłośnik natury, żeglujący wiele lat po Adriatyku, podejmuje w 1965 roku dwuletnią rodzinną podróż dookoła świata na jachcie „Besa”. Było to wówczas wydarzenie pionierskie w Jugosławii i, wyłączywszy Polskę, też w żeglarstwie krajów socjalistycznych. Z podróży tej, odbytej w towarzystwie żony Renaty, syna Marko, konstruktora jachtu inż. Pavlovića i marynarza Vlado, powstała książka napisana w formie dziennika, bardzo osobistego. Znajdują w nim odbicie osoba autora i pozostałych uczestników rejsu, jak również spotykane kraje i ludzie, problemy żeglarskie, finansowe, społeczne i polityczne wyprawy. Podróż obfitowała w wiele nieprzewidzianych wydarzeń, wiele dała autorowi w sensie poznania świata. Horvat, mając oczy szeroko otwarte, umiał to żywo i zajmująco przedstawić. Rejs Horvatów nie był żeglarskim wyczynem i żeglarstwo nie występuje w nim jako cel sam w sobie. Było ono dla nich środkiem do poznania świata i sposobem odczucia piękna morskich przestrzeni. 

Jest to książka o wielkim przedsięwzięciu życiowym przeznaczona nie tylko dla wąskiego kręgu żeglarzy, lecz też dla wszystkich ludzi o otwartym spojrzeniu na świat.

Rok wydania: 1975 Wydawnictwo: Wydawnictwo Morskie Gdańsk Stan: UżywanaRodzaj okładki: Miękka Wymiar: 13x25cm Waga: 5 kg TIN: T01132788

Uwagi: Brzegi stron zakurzone, Oprawa lekko wytarta, Rogi oprawy trochę zagięte, 

Produkt niedostępny
Powiadom mnie o dostępności tego produktu

Opinie