Razem 0,00 zł

+Koszt dostawy od -

Powrót

Pozostałe

Byliśmy w Oświęcimiu

Opinie czytelników: (0) Dodaj ocenę

W książce została opowiedziana historia na tle osobiście przeżytych wydarzeń, ukazuje dzieje więźniów i mechanizm działania obozu koncentracyjnego na jego psychikę i moralność. Postać Tadeusza Borowskiego - autora prozy lagrowej - może wydać się szczególnie ważna dziś, w roku obchodów 60-lecia wyzwolenia obozu w Auschwitz. To właśnie Borowski, tłumaczony na inne języki, ale niedostatecznie znany w Europie, ukazuje w swej prozie obóz w całej jego piekielnej krasie. Przyjmuje przy tym optykę niezbyt wygodną dla ofiar obozu, stara się pokazać, że ci, którzy przeżyli, przeżyli niejednokrotnie kosztem innych, byli zarówno katami, jak i ofiarami, wciągniętymi w podejrzaną machinę. Obóz pokazany zostaje jako nowa struktura społeczna, wykwit totalitarnego społeczeństwa. Janusz Nel-Siedlecki i Krystyn Olszewski - dwóch oświęcimiaków, z którymi za pośrednictwem wydawcy Girsa poznał się i zaprzyjaźnił Borowski. Wydał z nimi książkę Byliśmy w Oświęcimiu, w której zamieścił swoje opowiadania.

Rok wydania: 1958 Wydawnictwo: Wydawnictwo Ministerstwa Obrony Narodowej Stan: UżywanaRodzaj okładki: Twarda Wymiar: 13x19cm Waga: 0.3 kg

Uwagi: Brzegi stron lekko zakurzone. Oprawa delikatnie zarysowana, zabrudzona. Książka posiada naklejkę na przedniej oprawie oraz pieczątki i adnotacje pobiblioteczne. Strony pożółkłe i naddarte na krawędziach.

Produkt niedostępny
Powiadom mnie o dostępności tego produktu

Opinie