Razem 0,00 zł

+Koszt dostawy od -

Powrót

Opracowania ogólne

  • -5%

Serce Bieszczadów. Opowieść o Ustrzykach Górnych

Opinie czytelników: (0) Dodaj ocenę

To nie jest książka dla wszystkich, ale to może być książka dla każdego. Nie dla wszystkich bo nie wszyscy znają Bieszczady i nie wszyscy chcą je poznać, ale dla każdego bo każdy może w tych górach znaleźć dla siebie coś i stać się ich miłośnikiem.
A dlaczego jest to książka o Ustrzykach Górnych, a nie o Wetlinie, Cisnej, Lutowiskach czy Solinie? Bo nigdzie indziej, jak tam właśnie, długie dzieje Bieszczadów skupiają się niczym w soczewce, i żaden inny ich zakątek nie wabił nigdy takich tłumów, jak ta wieś. Wieś legenda, wieś symbol, a przez wiele PRL-owskich lat oaza prawdziwej wolności dla jakże wielu.
Ustrzyki Górne widziały wszystko i wszystkich. Pasterzy i rolników; tołhajów, partyzantów, żołnierzy; pionierów, budowniczych dróg, leśników; turystów, goprowców, studentów, harcerzy; gagatków spod ciemnej gwiazdy, łapserdaków, wadzących się z Bogiem i diabłem, poetów i natchnionych kochanków.
O nich jest ta książka. Z nich jest ta książka. O wsi na równinie między Połoniną Caryńską, Wielką Rawką i Szerokim Wierchem.

Rok wydania: 2019 Wydawnictwo: Księży Młyn Dom Wydawniczy Stan: NowaRodzaj okładki: Inna Wymiar: 16x23cm Ilość stron: 280 Waga: 0.5 kg EAN: 9788377294987

37,90 zł 39,90 zł
+ -

Opinie