Powrót

Antyki - książki do 1950 r.

Ścieżkami jogów, 1939 r.

Opinie czytelników: (0) Dodaj ocenę

Zaczęło się w latach 30-tych naszego stulecia. Paul Brunton przekroczył właśnie trzydziesty rok życia. Nagle uświadomił sobie, że nie wie, po co to wszystko. Wpadł w depresję. Powiedziano mu, że w Indiach znajdzie odpowiedź. A że były one wówczas kolonią brytyjską...

Podróżował po Indiach. Rzetelnie obserwował. Z nawyku rasowego dziennikarza notował swoje obserwacje i przemyślenia. Widział "cuda i dziwy", rozmawiał z ludźmi mądrymi i bardzo mądrymi. Podziwiał fakirów i prawdziwych jogów. Ale nie znajdował ukojenia ani odpowiedzi, które mogłyby nasycić jego serce. W końcu zrezygnował. Zdecydował się na powrót do Anglii. Wtedy właśnie ktoś poradził mu, aby spróbował odwiedzić Tiruwannamalai u podnóża Arunaczali - Góry Świętego Płomienia. Tam będzie mógł zobaczyć Mędrca, którego zwą Ramana Maharishi. 

Brunton, mimo że pozbył się już wszelkiej nadziei, pojechał tam...

Paul Brunton (1989-1981), angielski filozof, mistyk i podróżnik, porzucił karierę dziennikarską i w roku 1930 wyruszył w podróż do Indii w poszukiwaniu joginów i wiedzy tajemnej. Tam zetknął się z wieloma niezwykłymi ludźmi, zanim w końcu odnalazł swego Mistrza w osobie Śri Ramany Maharysziego. Napisał wiele książek, z których największą popularność zdobyła pierwsza z nich, zatytułowana A search in secret India. Książkę tę na język polski przełożyła Wanda Dynowska, nadają jej tytuł Ścieżkami jogów. Oto fragmenty tej książki opisujące spotkanie Bruntona ze Śri Sudhirem Randżanem Bhadurim..

Rok wydania: 1939 Wydawnictwo: Książnica - Atlas Stan: UżywanaRodzaj okładki: Twarda Wymiar: 14x21cm Ilość stron: 422 Waga: 0.3 kg TIN: T00364606

Uwagi: Oprawa zabrudzona,wytarta,zaplamiona,pozaginana na krawędziach.Brzegi stron zabrudzone,zaplamione,pozaginane,pożółkłe.Druk czytelny.Blok niespójny.

Produkt niedostępny
Powiadom mnie o dostępności tego produktu

Opinie