Razem 0,00 zł

+Koszt dostawy od -

Powrót

Dramat polski

Schizofrenia & Company

Opinie czytelników: (0) Dodaj ocenę

W swojej najnowszej książce poetyckiej Ewa Sonnenberg, uznana i ceniona pisarka, bierze na literacki warsztat temat szaleństwa. Problem ten w literaturze podejmowało już wielu przed nią, autorka jednak podchodzi do niego w sposób świeży i niebanalny.
Czytelnik otrzymuje rozpisaną na dwie żeńskie role Schizofrenia i Crazy historię popadania w obłęd, ale też radzenia sobie z tym stanem przy jednoczesnym i ciągłym zderzaniu się z rzeczywistością. Bohaterki Sonnenberg z jednej strony zyskują status outsiderek, zdają sobie sprawę ze swojego wykluczenia i ubolewają nad nim, z drugiej strony wiedzę, że dzięki niemu są dla nich widoczne rzeczy, których nikt inny nie dostrzega, odkrywają mechanizmy działania społeczeństwa, obnażają jego słabości.
Sonnenberg tę rozpisaną wierszem opowieść ubiera w niezwykle soczysty i momentami naturalistyczny język. Nie stroni od odważnych, niekiedy wręcz ryzykownych metafor, wystrzegając się przy tym językowego efekciarstwa. Zabiegi te doskonale sprawdzają się, gdy autorka opisuje mechanizmy działania opresyjnego systemu, lęki osób wykluczonych ze społeczeństwa, ale także ich formy buntu czy oporu.

Rok wydania: 2018 Wydawnictwo: Warstwy Stan: NowaRodzaj okładki: Inna Ilość stron: 76 Waga: 0.5 kg EAN: 9788365502292

Produkt niedostępny
Powiadom mnie o dostępności tego produktu

Opinie