Powrót

Polski dla obcokrajowców

Scenariusze z języka polskiego. Od antyku do...

Opinie czytelników: (0) Dodaj ocenę

Książka skierowana jest do nauczycieli języka polskiego, zawiera zbiór 30 scenariuszy z kartami pracy czy prezentacjami.
Dodatkowo, przy każdej epoce, znajduje się sprawdzian (można go zastosować również jako ćwiczenie lub pracę domową) i podsumowanie do matury z zaznaczonymi nawiązaniami z innych okresów literackich. W sprawdzianach dominują pytania otwarte i raczej problemowe zawsze po to, by zmotywować ucznia do samodzielnego myślenia. Z drugiej strony wprowadzono także typowe egzaminacyjne tabele i formuły pytań, by uczeń mógł przećwiczyć taki sposób sprawdzania wiedzy. Treść ich podporządkowana jest naczelnej zasadzie doskonaleniu umiejętności wnioskowania.
Większość kart pracy zawiera pytania do tekstów poetyckich i nawiązujących z innej epoki ewentualnie dzieła sztuki korespondującego z nimi. Właśnie tekst poetycki dominuje w książce, bo ten sprawia uczniom największe problemy i po nim nauczyciel może być przewodnikiem. To właśnie w tekście poetyckim niuansowym, wielowymiarowym, subtelnym i metaforycznym zawarta jest mądrość pokoleń; ich przemyślenia odwieczne prawdy, wartości dla nas ważne.

Rok wydania: 2019 Wydawnictwo: Difin Stan: NowaRodzaj okładki: Inna Wymiar: 0x0cm Ilość stron: 264 Waga: 0.5 kg EAN: 9788380859289

Produkt niedostępny
Powiadom mnie o dostępności tego produktu

Opinie