Razem 0,00 zł

+Koszt dostawy od -

Powrót

Popularnonaukowe

Sapiens. Od zwierząt do bogów

Opinie czytelników: (0) Dodaj ocenę

Siedemdziesiąt tysięcy lat temu homo sapiens był niewiele znaczącym zwierzęciem żyjącym w pewnym zakątku Afryki. W ciągu następnych tysiącleci wyrósł na pana całej planety i postrach ekosystemu. Dziś stoi na progu osiągnięcia statusu boga, gotów dostąpić nie tylko wiecznej młodości, lecz także boskich władz tworzenia i niszczenia.
Ludzie istnieli na długo przed narodzeniem sie historii. Sto tysięcy lat temu na ziemi żyło sześć gatunków ludzkich, które nie wyróżniały się niczym szczególnym wśród nieprzebranej liczby innych organizmów. Jak to się stało, ze homo sapiens podbił świat i zdominował planetę, a jego zachowania i idee stały sie decydujące dla losów Ziemi? Autor zabiera nas w podróż do przeszłości i wraca do korzeni ludzkości, aby wyjaśnić najbardziej nurtujące pytania, na przykład:
Czym tak naprawdę jest pieniądz czyżby jedyny pomost miedzy kulturami?
Dlaczego staliśmy się tacy grubi?
Czy może być coś nienaturalnego w ludzkich zachowaniach z punktu widzenia biologii?
Skąd się wziął patriarchat w tak wielu kulturach?
Czy kapitalizm jest religią?
Które wydarzenia najbardziej wpłynęły na losy ludzkości? Czy na pewno wojny, podboje i koalicje? A może raczej udomowienie zwierząt, wynalazki, ideologie i religie?

Rok wydania: 2017 Wydawnictwo: PWN Stan: NowaRodzaj okładki: Inna Wymiar: 14x20cm Ilość stron: 528 Waga: 0.5 kg EAN: 9788377059968

Produkt niedostępny
Powiadom mnie o dostępności tego produktu

Opinie