Razem 0,00 zł

+Koszt dostawy od -

Powrót

Opracowania ogólne

Rzymskie oddziały w prowincjach wschodnich (1)

Opinie czytelników: (0) Dodaj ocenę

W okresie przypadającym na lata pomiędzy rządami Augusta i Septymiusza Sewera wschodnie prowincje Cesarstwa Rzymskiego często były angażowane w brutalne walki, szczególnie podczas podboju Dacji przez Trajana, tłumienia Wielkiego Powstania w Judei i sporadycznych starć toczonych z wielkim rywalem Rzymu Partią. W tych wojnach żołnierze rzymscy musieli walczyć w różnych warunkach klimatycznych i na różnych terenach, od pustyń Bliskiego Wschodu po wyspy wschodniego wybrzeża Morza Śródziemnego.
Korzystając z kolorowych rekonstrukcji, autor książki analizuje różnorodność wyposażenia i umundurowania występującego zarówno w różnych jednostkach wojskowych, jak i w armiach stacjonujących w różnych regionach Imperium. Korzystając ze znalezisk pochodzących z najnowszych wykopalisk archeologicznych, odmalowuje żywy portret zbiorowy oddziałów armii rzymskiej stacjonujących we wschodnich prowincjach w I-II w. po Chr.

Rok wydania: 2018 Wydawnictwo: Napoleon V Stan: NowaRodzaj okładki: Inna Wymiar: 18x24cm Ilość stron: 53 Waga: 0.5 kg EAN: 9788378896449

Produkt niedostępny
Powiadom mnie o dostępności tego produktu

Opinie