Razem 0,00 zł

+Koszt dostawy od -

Powrót

Technika, przemysł - opracowania ogólne

Ryzyk - fizyk

Opinie czytelników: (0) Dodaj ocenę

Jeśli sądzisz, że fizycy podchodzą do wszystkiego z powagą i zamknięci w sterylnych laboratoriach wykonują wyłącznie doświadczenia, które mają rozwiązać największe zagadki ludzkości, to jesteś w grubym błędzie!
Autor tej książki dowodzi, że nawet szacowni badacze, poszukując prawdy, bez wahania wykonują eksperymenty naukowe z pozoru pozbawione sensu, a nawet śmieszne. Choćby takie, które przybliżą nas do odpowiedzi na pytania:
Na ile kawałków łamie się spaghetti, lazania i świąteczny opłatek?
Jak chodzić po wodzie, nie będąc Jezusem?
Jak nie wylać kawy?
Dlaczego bąbelki w piwie czasem toną?
I chociaż sporo tych doświadczeń prowadzi na manowce, to właśnie takiemu nowatorskiemu podejściu zawdzięczamy postęp w rozumieniu fizycznej rzeczywistości. Ryzyk-fizyk dowodzi tego, opierając się na przykładach, których niezwykłość wynika ze zwyczajności. Daj się wciągnąć opisom przezabawnych doświadczeń i klarownych wyjaśnień procesów fizycznych, z którymi stykamy się na co dzień, i użyj tej książki jako klucza do barwnego świata samodzielnych odkryć. Zobaczysz, że wszystko wokół stanie się dla ciebie źródłem ekscytujących przeżyć!

Rok wydania: 2018 Wydawnictwo: Feeria Stan: NowaRodzaj okładki: Inna Wymiar: 14x20cm Ilość stron: 248 Waga: 0.5 kg EAN: 9788372297723

Produkt niedostępny
Powiadom mnie o dostępności tego produktu

Opinie