Razem 0,00 zł

+Koszt dostawy od -

Powrót

Opracowania ogólne

  • -5%

Rozwój miasta przez pryzmat procesów rewitalizacji

Opinie czytelników: (0) Dodaj ocenę

Podkreślenia wymagają trzy ważne wartości książki. Po pierwsze, aktualność podejmowanych treści. (... ) Po drugie, istotną wartością książki jest rozważanie działań i projektów rewitalizacyjnych w oparciu o praktyczne przykłady, z uwzględnieniem zachodzących w ciągu ostatniej dekady przemian przestrzennych, gospodarczych i społecznych dotyczących konkretnego miasta, jego specyfiki historycznej, przemysłowej i przestrzennej. Godne uwagi jest, że podejmowane rozważania obejmują nie tylko zakończone realizacje, ale również działania i projekty będące w trakcie realizacji, a także dopiero planowane. (... ) Po trzecie, książka napisana jest z użyciem interesującej narracji, skutkującej stopniowym wciąganiem czytelnika w prezentowane treści.

prof. dr hab. Tadeusz Kudłacz,
Kierownik Katedry Gospodarki Regionalnej, UEK w Krakowie

Kronika rozwoju miasta (... ) dokonana przez autora ma znaczną wartość poznawczą. Dostarczając gotowych materiałów faktograficznych, może być szczególnie interesująca (...) dla badaczy socjologii miasta, prawników pracujących aktualnie nad Kodeksem Urbanistycznym, czy dla zaangażowanych w codzienną batalię o swe inwestycje dzielnicowe radnych, stowarzyszenia i fundacje walczące o miejsce w ,,grze o przestrzeń" Krakowa.

dr hab. inż. arch. Krzysztof Skalski,
urbanista Paris X, prof. PPWSZ, em. prof. UJ

Rok wydania: 2017 Wydawnictwo: Księgarnia Akademicka Stan: NowaRodzaj okładki: Inna Wymiar: 21x26cm Waga: 0.5 kg EAN: 9788376388670

45,60 zł 48,00 zł
+ -

Opinie