Razem 0,00 zł

+Koszt dostawy od -

Powrót

Technika, przemysł - opracowania ogólne

  • -5%

Rewolucyjny geniusz roślin

Opinie czytelników: (0) Dodaj ocenę

Ta fascynująca książka otworzy nam drzwi do nowego zrozumienia życia na Ziemi. Sprawi, że zaczniemy nie tylko zauważać i podziwiać rośliny, ale także inspirować się stosowanymi przez nie strategiami.
Rośliny stanowią 80% masy wszystkich żywych stworzeń na naszej planecie, a jednak łatwo jest zapomnieć, że zawdzięczamy im powietrze, żywność, lekarstwa, paliwa kopalne. Są nie tylko bezcenne, ale i inteligentne: mają wyrafinowaną zdolność do zapamiętywania, uczenia się i innowacji. Dzięki swojej trwałości i elastyczności potrafią żyć w ekstremalnych warunkach, a nawet przetrwać katastrofy. Zużywają minimalne ilości energii, mają budowę modułową, rozproszoną inteligencję i nie posiadają centrum dowodzenia.
Nie ma dla ludzi lepszego wzoru do naśladowania od architektów, inżynierów i informatyków po polityków. To rośliny wiedzą, jak będzie wyglądała nasza przyszłość.

Rok wydania: 2018 Wydawnictwo: Bukowy Las Stan: NowaRodzaj okładki: Inna Wymiar: 14x20cm Ilość stron: 272 Waga: 0.5 kg EAN: 9788380741508

44,08 zł 46,40 zł
+ -

Opinie