Razem 0,00 zł

+Koszt dostawy od -

Powrót

Historia prawa

  • -5%

Reguły konkurencji w rolnictwie w prawodawstwie...

Opinie czytelników: (0) Dodaj ocenę

celem opracowania jest analiza przyjętych w prawie unijnym sektorowych reguł konkurencji w rolnictwie. W nawiązaniu do tego w pracy dąży się do ustalenia, czy i w jakim zakresie wyrażone w prawie unijnym reguły ochrony konkurencji w rolnictwie odzwierciedlają specyfikę tego obszaru gospodarki, a tym samym pozwalają na właściwą realizację celów unijnej polityki rolnej (WPR).
W szerszym kontekście prowadzona analiza zmierza natomiast do oceny zasadności wprowadzenia i utrzymania dla unijnego rolnictwa szczególnego reżimu ochrony konkurencji.
Powołując się na powyższe ustalenia, poprzez prowadzoną analizę zmierza się również do wykazania, że w prawie unijnym problem ochrony konkurencji w rolnictwie podporządkowany jest realizacji celów unijnej polityki rolnej (WPR) i stanowi odzwierciedlenie sektorowego podejścia prawodawcy unijnego do funkcjonowania rolnictwa.
W opracowaniu uwzględniono stan prawny właściwy na 1 października 2018 r.

Rok wydania: 2019 Wydawnictwo: Instytut Nauk Prawnych Pan Stan: NowaRodzaj okładki: Inna Wymiar: 0x0cm Waga: 0.5 kg EAN: 9788366300019

229,42 zł 241,50 zł
+ -

Opinie