Razem 0,00 zł

+Koszt dostawy od -

Powrót

Politologia, stos. międzynarodowe

  • -5%

Reglamentacja broni palnej w Europie

Opinie czytelników: (0) Dodaj ocenę

Celem Autorów monografii jest przedstawienie regulacji europejskiej dotyczącej broni palnej dostępnej dla obywateli, reglamentacji dostępu wynikającej z dyrektyw europejskich i implementacji tych przepisów w prawie krajowym.
Prawodawca unijny uznaje, że nie jest możliwe osiągnięcie stanu bezpieczeństwa publicznego bez restrykcyjnych regulacji kwestii broni palnej. Prawo polskie, co do zasady restrykcyjnie reglamentujące posiadanie broni przez obywateli, w kwestiach szczegółowych, nie może być uznane za w pełni dostosowane do wymagań Unii Europejskiej. Restrykcyjność reglamentacji jest z drugiej strony kwestionowana przez grupy obywateli szczególnie, ze względów sportowych, łowieckich lub kolekcjonerskich, zainteresowane bronią. Problem ten dostrzegany jest też u naszych sąsiadów i, wydaje się, że ze względu na wspólne europejskie bezpieczeństwo, nie można liczyć na rozwiązania satysfakcjonujące te grupy obywateli. Aktualne pozostaje czy Polska powinna pozostawać w grupie państw o szczególnie restrykcyjnej reglamentacji, czy też kierunek ten powinien w granicach dopuszczalnych przez prawo unijne ulec złagodzeniu.

Rok wydania: 2021 Wydawnictwo: Difin Stan: NowaRodzaj okładki: Inna Wymiar: 14x21cm Ilość stron: 182 Waga: 0.5 kg EAN: 9788366491601

52,25 zł 55,00 zł
+ -

Opinie