Razem 0,00 zł

+Koszt dostawy od -

Powrót

Muzyka

Reflekcje LUC CD

Opinie czytelników: (0) Dodaj ocenę

L.U.C. właściwie Łukasz Rostkowski to polski raper, beatbokser, producent muzyczny, kompozytor, a także reżyser teledysków, związany z Wrocławiem. Autor wielu konceptualnych albumów i projektów, również społecznych. Założyciel, frontman i współproducent projektu muzycznego Kanał Audytywny. Członek Akademii Fonograficznej ZPAV. Laureat Paszportu Polityki.

L.U.C powraca autorskim i bardzo osobistym albumem „REFlekcje o miłości apdejtowanej selfie”. Teksty piosenek nawiązują do ekstremalnych przeżyć artysty, które wydarzyły się w przeciągu ostatniego roku. Muzyka zawsze dodawała mu sił, również tym razem podziałała jak dźwignia i pomogła w twórczy sposób spojrzeć w przyszłość. Artysta postanowił do swoich tekstów wpleść fragmenty ważnych dla siebie piosenek z lat 70-tych i 80-tych. Tak powstał wyjątkowo pracochłonny ze względu na liczne zgody i licencje projekt, który może stać się sposobem na przedłużenie życia wartościowej spuścizny polskiej piosenki. Płytę zapowiada singiel W związku z tym.

Mocnym ładunkiem energetycznym nowego albumu L.U.C.a są refreny, które śpiewali kilka dekad temu Irena Jarocka, Halina Frąckowiak, Magda Umer, Krystyna Prońko czy Stanisław Sojka. Wszyscy zaproszeni artyści wyrazili zgodę na wzięcie udziału w projekcie. Dzięki połączeniu nowych tekstów ze starszymi, udało się spoić ze sobą dwa pokolenia polskiej piosenki.

„Kluczem doboru wybranych fragmentów piosenek nie była ich popularność. Zdecydowałem się na te, które są dla mnie bardzo ważne, często wiążą się z pięknymi wspomnieniami z dzieciństwa takimi jak szybka kolacja i powrót na podwórko do swojej bandy. Wróciłem do tych melodii z sentymentu, poszukując w nich neutralności wspomnień i siły do tego, żeby stawić czoła czarnej serii zdarzeń” – mówi L.U.C.

To nadzwyczaj pracochłonny projekt, który wymagał zdobycia zgody dziesiątek autorów, wykonawców i producentów a niejednokrotnie także ich spadkobierców znajdujących się poza krajem. – wspomina L.U.C.

Dotychczas na rynku nie ma zbyt wiele płyt remixujących historię polskiej piosenki, ponieważ łączy się to z dużym wyzwaniem prawnym i biurokratycznym. Niemniej jednak warto to robić, choćby po to, by zainteresować kolejne pokolenia rewelacyjnymi aranżami i kompozycjami zdolnych i tak ważnych dla polskiej kultury twórców.

 

Rok wydania: 2014 Wydawnictwo: Warner Music Poland Stan: UżywanaRodzaj okładki: Twarda Wymiar: 15x13cm Waga: 0.1 kg TIN: T01380212

Uwagi:

Opakowanie lekko zakurzone, trochę porysowane, Płyta lekko porysowana, 

Opinie