Razem 0,00 zł

+Koszt dostawy od -

Powrót

Filozofia - opracowania ogólne

  • -10%

Psychiczne życie władzy. Teorie ujarzmienia

Opinie czytelników: (0) Dodaj ocenę

Jak to się dzieje, że nie tylko pragniemy władzy, ale potrzebujemy jej do życia? Judith Butler, czerpiąc z teorii Foucaulta i psychoanalizy, pokazuje, jak władza stwarza podmiot w jego najbardziej intymnym wymiarze. Rzeczywiście niebezpieczne we władzy nie są represje czy zakazy, ale to, że składa nam ona obietnicę istnienia i miłości obietnicę, w którą musimy uwierzyć, by stać się podmiotami czy też stać się sobą. Nie wszystko jednak stracone ponieważ władza nigdy nie jest ze sobą tożsama ani stabilna, mamy wpływ na jej działanie, możemy ją podważać i buntować się.
Niniejsza książka w nowatorski sposób łączy w sobie elementy teorii społecznej, filozofii i psychoanalizy, przedstawiając dokładniejszą analizę teorii uformowania podmiotu, obecną w innych pracach Butler, takich jak Bodies That Matter: On the Discursive Limits of Sex czy Uwikłani w płeć: Feminizm i polityka tożsamości.

Rok wydania: 2018 Wydawnictwo: Krytyki Politycznej Stan: NowaRodzaj okładki: Inna Wymiar: 14x20cm Ilość stron: 288 Waga: 0.5 kg EAN: 9788365853585

37,62 zł 41,80 zł
+ -

Opinie