Razem 0,00 zł

+Koszt dostawy od -

Powrót

Aktorzy i artyści

  • -5%

Przywołania z galaktyki Koziorożca

Opinie czytelników: (0) Dodaj ocenę

To wiarygodny dokument o losach intelektualisty, także polityka, w okresie PRL i III RP, a więc o samej Polsce w tym czasie. Niezwykle interesująca w warstwie faktograficznej, szczera i pozbawiona jakiejkolwiek minoderii, oryginalnie skonstruowana. Zwraca szczególną uwagę umiejętnie i kompetentnie podanie warstwy politycznej, a liczne fragmenty mogą zainteresować nie tylko historyków życia społecznego. Czyta się bardzo dobrze.
Wszystko co stanowi tę opowieść miało miejsce na tle wielkich wydarzeń XX wieku wojen, rewolucji, holocaustu, przesiedleń ludów, zwycięstw i klęsk, tragedii narodów i jednostek uwikłanych często w ideologiczne doktryny wreszcie w okolicznościach codziennego bytowania pełnego radości, smutków i normalności.
W książce odnajdują się powszechnie znane postacie i równie wiele nieznanych faktów. Przedstawione wydarzenia i związane z nimi osoby, w różnych relacjach i w odmienny sposób tworzyły i kształtowały świat autora, stanowiąc wspomnienie o czasie tamtych i współczesnych pokoleń.
Praca opatrzona jest przypisami objaśniającymi rozliczne okoliczności, jednostki w nich uczestniczące, sprawy i zachowania, również pojęcia i rzeczy w tamtych okresach powszechnie znane.
Od Redakcji

Rok wydania: 2021 Wydawnictwo: Śląsk Stan: NowaRodzaj okładki: Inna Wymiar: 0x0cm Ilość stron: 286 Waga: 0.5 kg EAN: 9788381830850

36,10 zł 38,00 zł
+ -

Opinie