Powrót

Antyki - książki do 1950 r.

Przewodnik 71, 1932r.

Opinie czytelników: (0) Dodaj ocenę

Artibus Tytuł czasopisma wywodzi się z prywatnych doświadczeń założyciela i jego redaktora naczelnego – polskiego historyka sztuki dr. Józefa Grabskiego. Artibus – łac. Sztukom to inskrypcja znajdująca się na frontonie „Zachęty”(Towarzystwo Zachęty Sztuk Pięknych), reprezentacyjnego gmachu wystawowego Warszawy, rodzinnego miasta Józefa Grabskiego; Et Historiae – łac. i Historii jest hołdem złożonym prof. Karolinie Lanckorońskiej, wybitnemu historykowi sztuki, wydawcy źródeł historycznych do dziejów Polski, w ramach stworzonego przez Nią w Rzymie Institutum Historicum Polonicum. Zarówno czasopismu Artibus et Historiae jak i innym książkom wydawanym przez IRSA towarzyszy charakterystyczne logo: amorek stojący na szalkowej wadze, którą sam trzyma w rękach. Jest to motyw, który pochodzi z renesansowego obrazu namalowanego przez Lorenzo Lotto Portret mężczyzny trzydziestosiedmioletniego i ma symbolizować platońską ideę wewnętrznej równowagi pomiędzy pierwiastkiem duchowym i cielesnym w życiu i działalności człowieka.

Rok wydania: 1932 Wydawnictwo: Artibus Stan: UżywanaRodzaj okładki: Miękka Wymiar: 12x17cm Ilość stron: 24 Waga: 0.1 kg TIN: T00646395

Uwagi:

Brzegi stron zakurzone, Oprawa lekko wytarta, zabrudzona, zarysowana.Rogi oprawy trochę zagięte, Strony mocno pożółkłe, zabrudzone.Adnotacje i pieczątki pobilioteczne. Blok spójny, tekst czytelny.
Produkt niedostępny
Powiadom mnie o dostępności tego produktu

Opinie