Powrót

Klasyka bajek i wierszy

Przejście

Opinie czytelników: (0) Dodaj ocenę

W czasach komunizmu dwóch nastoletnich przyjaciół postanawia uciec z domu w Albanii i przeprawić się przez morze do Włoch. Po latach jeden z nich opowiada historię ich dzieciństwa, wspólnego dorastania i przyjaźni, ucieczki oraz tego, co wydarzyło się później. Czy można uciec od samego siebie? Czy w nowym otoczeniu stajemy się innymi ludźmi? Błąkając się po ulicach kolejnych europejskich miast, dorosły już Bujar rozmyśla nad sensem życia, samotnością, miłością i tym, czy w nowym otoczeniu zawsze pozostaniemy obcy.
Autor jest Finem, ale pochodzi z Kosowa jego rodzina wyjechała z Bałkanów podczas wojny etnicznej. Pomimo dorastania w fińskim otoczeniu w prozie Statovciego bije gorące, bałkańskie serce.
Historia opowiedziana z ogromną dozą empatii i wrażliwości. Statovci staje się jednym z wyraźniejszych głosów we współczesnej literaturze europejskiej.
Kirkus Reviews
Przejście opowiada o przynależności i wykluczeniu, miłości i okrucieństwie. Ta książka zrodziła się jak Feniks z popiołów ubiegłego wieku. Opowiada o grzechach ojców, przed którymi dzieci muszą uciec przechodząc na drugą stronę lub zginąć.
The Guardian

Rok wydania: 2020 Wydawnictwo: Pauza Stan: UżywanaRodzaj okładki: Miękka ze skrzydełkami Wymiar: 15x21cm Waga: 0.5 kg EAN: 9788395703027 TIN: T02274421

Uwagi:

Obwoluta/Oprawa: wytarta, naderwana z tyłu
Brzegi stron: zakurzone
Produkt niedostępny
Powiadom mnie o dostępności tego produktu

Opinie