Razem 0,00 zł

+Koszt dostawy od -

Powrót

Historia prawa

Przedmiot prawa autorskiego (utwór) w ujęciu...

Opinie czytelników: (0) Dodaj ocenę

W książce przedstawiono niezwykle doniosłą teoretycznie i praktycznie problematykę pojęcia utworu w rozumieniu ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych. W kontekście pytania o granice prawnoautorskiej ochrony zaprezentowano też problem integracji metody prawniczej z innymi naukami. Utwór jako instytucja prawna omówiony został z różnych perspektyw dyscyplinarnych. Czytelnik znajdzie tu pogłębioną prezentację przedmiotu prawa autorskiego w tradycyjnym ujęciu prawno-dogmatycznym, a dodatkowo w ujęciu lingwistycznym, filozoficznym, psychologicznym, ekonomicznym, a także z perspektywy nowej dyscypliny kognitywnej, jaką jest neuroestetyka. Przedstawiono również zorientowaną ontologicznie kognitywną koncepcję utworu. Ciekawy fragment pracy stanowią rozważania dotyczące metod obiektywizacji poznania sądowego w sporach o prawa autorskie.
Publikacja jest adresowana do przedstawicieli nauki prawa, a także do praktyków. Będzie pomocnym źródłem dla studentów studiów prawniczych i innych kierunków, w szczególności zainteresowanych inter-, multi- i transdycyplinarnymi badaniami nad prawem.

Rok wydania: 2018 Wydawnictwo: Difin Stan: NowaRodzaj okładki: Inna Wymiar: 17x24cm Ilość stron: 326 Waga: 0.5 kg EAN: 9788380856882

Produkt niedostępny
Powiadom mnie o dostępności tego produktu

Opinie