Razem 0,00 zł

+Koszt dostawy od -

Powrót

Historia prawa

Prosta spółka akcyjna. Komentarz ze wzorami

Opinie czytelników: (0) Dodaj ocenę

W publikacji szczegółowo omówiono regulację prostej spółki akcyjnej, wprowadzonej do polskiego porządku prawnego z dniem 1 lipca 2021 r.

Autorzy - przede wszystkim praktykujący doradcy transakcyjni - korzystając ze swojego bogatego doświadczenia w obsłudze podmiotów gospodarczych, przybliżyli problematykę tej nowej spółki kapitałowej, w szczególności na gruncie znanych już problemów z bieżącym funkcjonowaniem spółek z ograniczoną odpowiedzialnością i spółki akcyjnej.

 W toku prac nad publikacją szczególny nacisk położony został na jej aspekt praktyczny, tj. zagadnienia związane z faktycznym funkcjonowaniem spółki jako uczestnika obrotu gospodarczego.

W komentarzu kompleksowo omówiono sposób zawiązania spółki, kompetencje jej organów oraz czynności niezbędne w jej codziennym funkcjonowaniu - zarówno te inkorporowane w modelu dualistycznym, jak i w będącym nowością w polskim systemie prawnym modelu monistycznym (unitarnym).

Rok wydania: 2021 Wydawnictwo: Wolters Kluwer Stan: NowaRodzaj okładki: Inna Wymiar: 14x21cm Ilość stron: 516 Waga: 0.5 kg EAN: 9788382237740

Opinie