Razem 0,00 zł

+Koszt dostawy od -

Powrót

Historia prawa

Prawo karne Część ogólna

Opinie czytelników: (0) Dodaj ocenę

Podręcznik przedstawia aktualną wiedzę akademicką w zakresie tzw. części ogólnej prawa karnego obejmującej: zagadnienia wstępne i naukę o ustawie karnej, naukę o czynie zabronionym oraz naukę o karze, środkach karnych, kompensacyjnych, zabezpieczających i innych środkach reakcji karnej.
Książka stanowi opracowanie systemowe, w którym skomentowano zróżnicowane poglądy doktryny, w szerokim zakresie przywołano orzecznictwo ilustrujące omawiane instytucje oraz w sposób krytyczny ukazano proces legislacyjny i funkcjonowanie prawa karnego w praktyce. W celu ułatwienia nauki wprowadzono pogrubienia podkreślające ważne partie materiału, piktogramy ułatwiające odnalezienie istotnych fragmentów oraz numery boczne umożliwiające szybkie odszukanie w tekście pojęć z indeksów. Każdy rozdział podręcznika zawiera pytania i polecenia kontrolne, które pozwalają na weryfikację stopnia opanowania materiału oraz na lepsze przygotowanie się do kolokwiów i egzaminów.
W obecnym wydaniu zaktualizowano i dodano informacje z zakresu statystyki kryminalnej. Zwiększyła się liczba pytań wspomagających proces uczenia się.

Rok wydania: 2017 Wydawnictwo: Wolters Kluwer Stan: NowaRodzaj okładki: Inna Ilość stron: 678 Waga: 0.5 kg EAN: 9788381076876

Opinie