Razem 0,00 zł

+Koszt dostawy od -

Powrót

Historia prawa

Prawo cywilne. Część ogólna

Opinie czytelników: (0) Dodaj ocenę

Prawo cywilne to prawo dnia powszedniego. Nie sposób przezyć życia, nie będąc podmiotem praw z zakresu prawa cywilnego i stosunków cywilnoprawnych, gdyż zarówno urodzenie się człowieka, jak i jego śmierć pociągają za sobą powstanie skutków cywilnoprawnych. Biorąc to pod uwagę, autorzy ilustrują swój wykład wieloma nieskomplikowanymi przykładami funkcjonowania poszczególnych instytucji prawa z praktyki i judykatury. Wykorzystali też lata doświadczeń dydaktycznych wynikajacych z prowadzenia zajęć kursowych i seminariów.
W książce zostały przystępnie omówione takie podstawowe zagadnienia, jak:
pojęcia osoby fizycznej i osoby prawnej,
prawo podmiotowe,
oświadczenie woli i czynności prawne,
ochrona dóbr osobistych,
przedstawicielstwo (ze szczególnym uwzględnieniem pełnomocnictwa i prokury),
przedawnienie.
Trzecie już wydanie podręcznika zostało istotnie zmienione i uzupełnione o liczne odwołania do aktualnych poglądów doktryny i najnowsze wypowiedzi judykatury. Uwzględnia również najnowsze zmiany legislacyjne, dotyczące przede wszystkim nowej regulacji form czynności prawnych w kodeksie cywilnym.
Adresaci:
Opracowanie jest przeznaczone dla studentów wydziałów prawa i administracji, a także dla praktyków - w szczególności, ale nie tylko - sędziów, adwokatów, radców prawnych, notariuszy oraz aplikantów sadowych, prokuratorskich, radcowskich i adwokackich.

Rok wydania: 2015 Wydawnictwo: Wolters Kluwer Stan: NowaRodzaj okładki: Inna Wymiar: 21x28cm Ilość stron: 331 Waga: 0.5 kg EAN: 9788326493553

Produkt niedostępny
Powiadom mnie o dostępności tego produktu

Opinie