Razem 0,00 zł

+Koszt dostawy od -

Powrót

Historia prawa

Prawo budowlane. Komentarz

Opinie czytelników: (0) Dodaj ocenę

Niniejsza publikacja, Komentarz do ustawy – Prawo budowlane prezentuje dogłębną interpretację przepisów ustawy z 7.7.1994 r. - Prawo budowlane, które regulują proces budowlany na każdym z jego etapów.

Znajdziemy w nim odpowiedź m. in. na pytania,  jakie czynności i działania powinien podjąć inwestor, zanim rozpocznie roboty budowlane na podstawie zgłoszenia lub pozwolenia na budowę, aby proces inwestycyjno-budowlany był zgodny z obowiązującym prawem czy jakie przysługują inwestorowi prawa i jakie obowiązki mogą nałożyć na niego właściwe organy administracji publicznej w celu legalizacji samowoli budowlanej.

Obecne, 5. wyd. uwzględnia  wszystkie zmiany ustawodawcze od czasu wydania poprzedniego, w szczególności zaś:
• zmiany dostosowujące ustawę Prawo budowlane do nowych przepisów o efektywności energetycznej,
• poszerzenie katalogu definicji o dwie nowe t.j.: odnawialne źródło energii i ciepło użytkowe w Kogeneracji,
• zmiany wynikające z wdrożenia dyrektywy 2008/96/WE Parlamentu Europejskiego i Rady z 19.11.2008 r. w sprawie zarządzania bezpieczeństwem infrastruktury drogowej i rozszerzające katalog dokumentów wymagalnych przy wniosku o pozwolenie na budowę lub zgłoszenia przebudowy drogi, w przypadku dróg w transeuropejskiej sieci drogowej, 
• zmiany w związku z wejściem w życie nowych przepisów o ochronie praw nabywcy lokalu mieszkalnego lub domu jednorodzinnego,  dotyczące poszerzenia delegacji dla ministra właściwego do spraw budownictwa, gospodarki przestrzennej i mieszkaniowej do wydania rozporządzeń regulujących zakres i formę projektu budowlanego oraz zasady ustalania geotechnicznych warunków posadawiania obiektów budowlanych.

Komentarz przeznaczony jest przede wszystkim dla praktyków, którzy zawodowo zajmują się aspektami prawa budowlanego tj. prawników, pracowników administracji państwowej i samorządowej a także dla inwestorów czy rzeczoznawców budowlanych,  oraz pracowników naukowych i studentów zainteresowanych wymienioną tematyką.

Rok wydania: 2013 Wydawnictwo: C.H. BECK Nr wydania: 5 Stan: UżywanaRodzaj okładki: Twarda Wymiar: 10x15cm Ilość stron: 918 Waga: 0 kg EAN: 9788325588151 TIN: T01164695

Uwagi: Oprawa lekko wytarta, Brzegi stron zakurzone, Rogi oprawy trochę zagięte, 

Opinie