Razem 0,00 zł

+Koszt dostawy od -

Powrót

Biznes - opracowania ogólne

Prawo akcjonariusza do udziału w zysku

Opinie czytelników: (0) Dodaj ocenę

Książka jest pierwszym na rynku opracowaniem niezwykle istotnej w życiu gospodarczym instytucji - prawa akcjonariusza do udziału w zysku. Autor dokonuje ogólnej charakterystyki prawa do udziału w zysku, jak również przedstawia szczegółowe analizy związane z realizacją tego prawa, w szczególności dotyczące:
kwoty, którą można przeznaczyć do podziału,warunków powstania roszczenia o wypłatę dywidendy,podmiotów uprawnionych do dywidendy,uprzywilejowania dywidendy.
Obok regulacji wynikających z prawa polskiego uwzględnione zostały w niektórych aspektach także rozwiązania przyjęte w Stanach Zjednoczonych oraz wynikające z dyrektyw Unii Europejskiej.
Publikacja może być pomocna również dla osób zainteresowanych prawem do udziału w zysku w spółce z ograniczoną odpowiedzialnością. Wiele kwestii w zakresie podziału zysku zostało bowiem w obu spółkach kapitałowych rozwiązanych w podobny lub nawet identyczny sposób. W książce zostały również omówione podstawowe różnice pomiędzy prawem akcjonariusza do udziału w zysku a analogicznym prawem wspólnika spółki z o.o.

Rok wydania: 2007 Wydawnictwo: C.H. BECK Stan: UżywanaRodzaj okładki: Miękka Wymiar: 23x30cm Ilość stron: 309 Waga: 0.35 kg EAN: 9788374834964 TIN: T01342371

Uwagi: Oprawa wytarta, brzegi stron zakurzone.

Produkt niedostępny
Powiadom mnie o dostępności tego produktu

Opinie