Razem 0,00 zł

+Koszt dostawy od -

Powrót

Pozostałe

  • -34%

POTĘPIANY ZA PATRIOTYZM.Sylwetka Jana Kobylańskiego

Opinie czytelników: (0) Dodaj ocenę

„(...) My zawsze będziemy bronić tego co Polskie, będziemy bronić swo­jego i mamy do tego prawo. Do tego potrzebna jest nam mocna, jedna i ogólnoświatowa organizacja. Musi ona twardo walczyć o prawa Polaków na świecie. Zarzuca mi się czasami, że jestem zbyt twardy. Uważam jednak, że albo się jest twardym i czegoś dokonuje, albo chodzi przed innymi na kolanach".
(Z wystąpienia J.Kobylańskiego na VII Walnym Zgromadzeniu USOPAŁ w listopadzie 2001 r.)

„(...) Prezes J.Kobylański jest jedną z najbardziej liczących się postaci światowego ruchu polonijnego, którego zasługi w odrodzeniu polskości są niepodważalne a nawet - nie waham się użyć tego określenia - nieporównywalne (...)".
Z listu prezesa „Wspólnoty Polskiej" prof. A. Stelmachowskiego do redakcji „Rzeczypospolitej" 13 listopada 2000 r.)

„(...) Pańska działalność na rzecz Polonii Ameryki Łacińskiej, propagowania kultury i współczesnych możliwości Polski w Ameryce Południowej, a także rozwijania więzi kulturalnych i gospodarczych między społeczeństwami i państwami tego kontynentu a Polską są w naszym kraju dobrze znane i cenione (...) Szczególnie cenimy Pański wkład w integrację organizacji polonijnych regionu, a zwłaszcza doprowadzenie do powstania Unii Stowarzyszeń i Organizacji Polskich Ameryki Łacińskiej (...)".
(Z listu ministra spraw zagranicznych RP Bronisława Geremka do prezesa J. Kobylańskiego w dniu 17 lipca 1998 r. na dwa i pół roku przed odwołaniem go z funkcji konsula honorowego RP)

„(...) Chcemy jednoczyć wszystkich Polaków w prawdzie. A odważne mówienie prawdy jest naszym obowiązkiem. Teraz czas na naprawienie krzywdy wyrządzonej panu Kobylańskiemu. A nie będzie naprawienia krzywdy, dopóki nie zostanie oddany mu konsulat honorowy (...)".
(Z tekstu dyrektora Radia Maryja O. T. Rydzyka: „Czas naprawić krzywdę" „Nasz Dziennik" z 9-10 grudnia 2006 r.)

Rok wydania: 2009 Wydawnictwo: Fundacja USOPAŁ Stan: UżywanaRodzaj okładki: Miękka Wymiar: 13x20cm Ilość stron: 478 Waga: 1.997 kg TIN: T01001248

Uwagi:

Brzegi stron zakurzone, Oprawa lekko wytarta, 
19,66 zł 30,00 zł

Opinie