Razem 0,00 zł

+Koszt dostawy od -

Powrót

Historia prawa

Polskie prawo antymonopolowe: Zarys wykładu

Opinie czytelników: (0) Dodaj ocenę

Autorzy publikacji dążą do wyważenia teoretycznego wykładu akademickiego i uwag praktyki stosowania prawa antymonopolowego. Koncentrują się na unormowaniach polskich, a jeżeli istnieje taka potrzeba - odwołują się do prawodawstwa i orzecznictwa Unii Europejskiej. Odniesienia do prawa unijnego zostały dokonane w niezbędnym zakresie, umożliwiającym zrozumienie jego powiązań z prawem polskim.
Opracowanie zawiera szeroki wybór najnowszego orzecznictwa organu antymonopolowego i sądów z zakresu prawa ochrony konkurencji i konsumentów. Uwzględnia również wszystkie ostatnie nowelizacje tej gałęzi prawa, w tym przede wszystkim:
-zepisy o prywatnoprawnym dochodzeniu roszczeń z tytułu naprawienia szkody wyrządzonej przez naruszenie prawa ochrony konkurencji,
-zmiany związane z wejściem w życie ustawy - Prawo przedsiębiorców.
Wiedza z zakresu prawa antymonopolowego jest niezbędna nie tylko każdemu prawnikowi, lecz także ekonomistom. Związek prawa i ekonomii w dziedzinie, jaką jest normatywna regulacja publicznoprawnych reguł ochrony konkurencji, jest specyfiką norm tego prawa, dlatego autorzy uzupełniają omawiane instytucje prawne o odniesienia do pojęć i kategorii ekonomicznych.

Rok wydania: 2018 Wydawnictwo: Wolters Kluwer Stan: NowaRodzaj okładki: Inna Wymiar: 16x24cm Ilość stron: 256 Waga: 0.5 kg EAN: 9788381249089

Produkt niedostępny
Powiadom mnie o dostępności tego produktu

Opinie