Razem 0,00 zł

+Koszt dostawy od -

Powrót

Popularnonaukowe

Polskie piwo. Biografia

Opinie czytelników: (0) Dodaj ocenę

Wyraz piwo wywodzi się z prasłowiańskiego słowa pivo oznaczającego po prostu napój. Bo innego, ważniejszego napitku ludzkość nie wymyśliła. No, może jeszcze wino, ale to przecież napój bogów.
Bez wątpienia największym wynalazkiem ludzkości jest piwo. No, koło też jest ważne, ale nie pasuje do pizzy
Dave Barr laureat Nagrody Pulitzera
Opowiemy o ulubionym trunku Polaków, o jego historii, sposobach warzenia i wpływie na historię Europy i Polski. W książce znajdziecie anegdoty, przepisy i całkiem poważne komentarze historyczne. Głównym bohaterem książki jest piwowarstwo, które przez wieki podlegało licznym przeobrażeniom, było przedmiotem wysiłków miłośników i smakoszy, ale też obszarem wielkich oszustw. Toczono o nie spory polityczne, a czasem odbierano mu wolność ustawami. A mimo wszystko branża ocalała i znowu polskie piwo podbija obce rynki.
Zapraszamy w podchmieloną podróż przez stulecia.
Żaden kraj tak naprawdę się nie liczy, jeżeli nie ma własnego piwa i własnych linii lotniczych. Można też mieć dobrą własną drużynę piłkarską i jakąś broń masowego rażenia, ale dobre piwo to podstawa.
Frank Zappa

Rok wydania: 2018 Wydawnictwo: FRONDA Stan: NowaRodzaj okładki: Inna Wymiar: 15x18cm Ilość stron: 400 Waga: 0.5 kg EAN: 9788380793583

Opinie